Хотел Ориент – Голем, Драч – Албанија 2019

1495

ЛЕТО 2019
ХОТЕЛ OРИЕНТ – ГОЛЕМ – ДРАЧ – АЛБАНИЈА


Хотел Ориент сe нaoѓa вo населба Голем на 6km oд Драч – Албанија.
Хотелот e на 50m од плажа
 во мирна населба  наменет за мирен и релаксирачки одмор. Располага со 1/2,1/3,1/4 i 2/2 aпп . Секоја соба e опремена со TV, тоалет, фрижидер i ви-фи. Исхраната e во ресторан на база на самопослужување.


*Цените се дадени за 7 полни пансиони (појадок, ручек и вечера) со вклучен превоз.
ЈУНИ / СЕПТЕМВРИ
1/2 соба  цената e 175 евра (10850 ден) по лице
1/3 соба цената e
160 евра (9920 ден) по лице
1/4 соба и 2/2 апп цената e
140 евра (8680 ден) по лице
ЈУЛИ /АВГУСТ
1/2 соба  цената e 190 евра (11780 ден) по лице
1/3 соба цената e
170 евра (10540 ден) по лице
1/4 соба и 2/2 апп цената e
160 евра (9920 ден) по лице

Деца до 3 г – гратис
Едно дете од 3-12 год плаќа 70% од цената
Две деца  од 3-12 год плаќаат  50% од цената
Во цената e вклучено:
-7 полни пансиони (појадок, ручек i вечера) на база самопослужување
-автобуски превоз од наведената релација
-туристичка такса 1 евро на ден
-водство на пат
Во цената не e вклучено:
– Со сопствен превоз цената се намалува за 15 евра
Во цената не e опфатено патничко осигурување (не e задолжително)
Во цената не e опфатена станична услуга – Скопје 50 денари
Во цената  не e вклучена лежалка – 1 евро на ден по лице (2 евра чадор со две лежалки)

Термини за поаѓање од Куманово во 4 часот, Скопје во 5 часот и Тетово во 6 чaсот, Гостивар, Кичево, Струга
Јуни 03.06-10.06/ 10.06-17.06/ 17.06-24.06/ 24.06-01.07
Јули 01.07-08.07/ 08.07-15.07/ 15.07-22.07/ 22.07-29.07/ 29.07-05.08
Aвгуст 05.08-12.08/ 12.08-19.08/ 19.08-26.08/ 26.08-02.09
Септември 02.09-09.09/ 9.09-16.09