Хотел “Albora 3* ” – Кушадаси 2018

850

Хотелот ALBORA 3* се наоѓа на 1км. одалеченост од најпознатата плажа Ladies Beach и на 1 км. oд центарот на Кушадаси. Хотелот располага со вкупно 50 соби како и со Турска бања, сауна и масажа. Карактеристики на хотелот: менувачница, 24 ч. рецепција, лоби бар, базен, градина, ресторан, снек бар, Wi – Fi интернет. Собите располагаат со: клима, балкон, сеф, телефон, ТВ, сопствена бања.

 

Услови под кои важи аранжманот

Во цената се вклучени 10  ноќевања со појадок и вечера (полупансион) и превоз со високо туристички автобус на релација Скопје – Кушадаси – Скопје .

Дете од 0-5,99 г. (плаќа само превоз – 60 ЕУР ) , второ дете 20% попуст.

Дете од 6-11,99 г. 20 % попуст.

Напомена :

  •  Климата е вклучена во цената
  •  Поаѓањето за Кушадаси е еден ден пред терминот даден во табелата во 10 ч.