Хотел ” Ammon Garden “- Пефкохори 2021

213

На само 100m од плажа и 200m од центар е лоциран 3* хотел “Ammon Garden”.
Хотелски соджини:27 хотелски студија на приземје, први и втори кат, базен со 2 нивоа на длабочина од 1,10m и 2,20m со лежалки и чадори, лоби бар покрај базенот со голем избор на пијалоци, ресторан во кој се служи појадокот, рецепција со лоби, Wi-Fi интернет, прекрасно уреден двор со многу палми и зеленило, паркинг простор (бесплатен).
Хотелско сместување: Сместувачките капацитети  се од типот на студија со комплетно опремена мини кујна со фрижидер и се состојат од 2 или 3 редовни легла и една софа на расклопување, наменета за дете до 12год кое се сместуваат бесплатно, Baby cot, клима, купатило со фен, крпи за раце и тело, TV, гардеробер, телефон, ноќни ламби, тераса со масичка и столчиња со прекрасен поглед кон базенот или одлично уредената градина… Дозволено е сместување со домашни миленичиња. Чистењето на студијата е секојдневно, менување на постелнини и крпи на 3 дена.
Хотелски услуги: Појадок, шведска маса (на самопослужување) од 08:30 до 10:00 во ресторанот на хотелот. Вечера – мени (избор од 4-5 главни јадења / салата / десерт) во ресторан кој се наоѓа на сама плажа.

   GPS Coordinates: 39°59’13.2″N 23°37’09.4″E    |    39.987008, 23.619288

Прво дете до 12 год – БЕСПЛАТНО  |  второ дете од 6-12 год – 50% попуст  |                                           трет  возрасен – 40% попуст  

 

 • НАПОМЕНА
 • –  Цените се дадени по лице за 7 ноќевања со појадок, без превоз;
 • –  Хотелското сместување е од тип студио со комплетно опремена мини кујна;
 • –  ВB (ноќевање со појадок) | Појадок (шведска маса) | Вечера (избор од мени) во ресторан на сама плажа, со доплата по сопствен избор;
 • –  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • –  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • –  Baby cot – БЕСПЛАТНО, на барање;
 • –  Клима – БЕСПЛАТНА;
 • –  Wi-Fi интернет – БЕСПЛАТЕН во лоби барот и покрај базенот;
 • –  Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Неготино / Удово / Гевгелија;
 • –  Автобусот ги остава/зема патниците на околу 20m од хотелот.
 • –  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и не важат за првиот и последниот термин.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • –  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;
 • –  Прво дете до 12 години – БЕСПЛАТНО;
 • –  Второ дете од 6-12 години – 50% попуст;
 • –  Трет возрасен – 40% попуст;
 • –  Доплата за туристичка такса – 1.50€ од соба од ноќ (се плаќа на рецепција при сместување);
 • –  Доплата за вечера: 70€ за возрасни / 40€ за деца до 12 год. за цел престој;
 • –  Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
 • –  Доплата за патничко осигурување.