Хотел ” Ammon Garden ” – Пефкохори 2018

1844

Хотел “Ammon Garden” се наоѓа на само 100m од плажа и 200m од центар .

Хотелски соджини: 27 хотелски студија на приземје, први и втори кат, базен со 2 нивоа на длабочина од 1,10m и 2,20m со лежалки и чадори, лоби бар покрај базенот со голем избор на пијалоци, ресторан во кој се служи појадокот, рецепција со лоби, Wi-Fi интернет, прекрасно уреден двор со многу палми и зеленило, бесплатен паркинг простор.Хотелско сместување: Сместувачките капацитети, кои се во сопствен закуп , се од типот на студија со комплетно опремена кујна со фрижидери се состојат од 2 или 3 редовни легла и една софа на расклопување, наменета за деца до 12год., Baby cot, клима,  купатило со фен, крпи за раце и тело, TV, гардеробер, телефон, ноќни ламби, тераса со масичка и столчиња со прекрасен поглед кон базенот или одлично уредената градина.. Дозволени се домашни миленичиња.

Хотелски услуги:

Појадок, шведска маса (на самопослужување) од 08:30 до 10:00 во ресторанот на хотелот.

Вечера – мени (избор од 4-5 главни јадења / салата / десерт) во ресторанот кој се наоѓа на сама плажа. Чистењето на студијата е секојдневно, менување на постелини и крпи на 3 дена.

 

 

НАПОМЕНА

–   Цените се дадени по лице за 7 ноќевања со појадок, без превоз;

 • –  Хотелското сместување е од тип студио со комплетно опремена мини кујна;
 • –  ВB – (ноќевање со појадок) | Појадок (шведска маса) | Вечера (избор од мени) во ресторан на сама плажа, со доплата по сопствен избор;
 • –  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • –  Baby cot – БЕСПЛАТНО, на барање;
 • –  Клима – БЕСПЛАТНА;
 • –  Wi-Fi интернет – БЕСПЛАТЕН во лоби барот и покрај базенот;
 • –  Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Неготино / Удово / Гевгелија;
 • –  Автобусот ги остава/зема патниците на околу 20m од хотелот.
 • ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ
 • –  Прво дете до 12 години – БЕСПЛАТНО;
 • –  Второ дете od 6-12 години – 50% попуст;
 • –  Трет возрасен – 40% попуст;
 • –  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10%попуст на вториот термин;
 • –  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • –  Доплата за вечера: 70€ за возрасни / 40€ за деца до 12 год. за цел престој;
 • –  Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
 • –  Доплата за патничко осигурување – 150мкд / 300мкд за лица над 65 год.