Хотел ” Aspida “- Полихроно 2020

841

ЛЕТО 2020 – ПОЛИХРОНО -Хотел Аспида

   “ASPIDA HOTEL” Се наоѓа на 80 метри од прекрасната  плажа во Полихроно. Сите студија се  на ниско приземје. Располагаме со 5/3 студиа сите се во сопствен закуп и се опремени со: комплетно опремена кујна, тоалет, широки балкони,комарници на вратите А/С – клима ТВ, WI-FI. ( користењето на климата е вклучено во цената)

УСЛУГИ:

 • Цените се изразени во € – евра , по курс 1 € = 62 мкд
 • Цените сo * се дадени за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз за минимум 2 лица во студио /
 • Цените без * се дадени за наем за студио за 7 ноќевања

Во студијата e дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет т.е. број на кревети.Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител

 • Сите попусти за деца и трети лица важат при сместување во соба со 2 возрасни лица
 • При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување уплатената аконтација не се враќа
 • Поради генерално чистење на студиата после секоја смена, студијата се напуштаат во 09:00 часот, а се добиваат после 14:00 часот по локално време
 • Промена на постелнината во собите се врши на 4-от ден од престојот,
 • Кај пакет аранжманите за 7 ноќевања важат следните услови:
  • Дете до 2 години ( без седиште ) – бесплатно
  • За деца 02-12 години – сместување бесплатно, доплата за превоз од 25 €
  • Сместување на 3-то возрасно лице над 12 години во студио – сместување БЕСПЛАТНО – доплата за превоз 35 € ,
  • За брзината и квалитетот на интернетот агенцијата неможе да гарантира

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:

 • Задолжително патничко и здравствено осигурување – инфо во агенцијата
 • Климата е вклучена во цената
 • За користење сопствен превоз кај пакет аранжманите се одбива по 10 € од лицата што плаќаат 100%
 • За користење на две смени (7+7 ноќевања)одобруваме попоуст од 10% на втората смена ,за уплата на рана резервација не важи попустот
 • Превоз : возрасни 35 € (повратен билет) / 25 € (1 правец) ;
 • деца од 2-12 години 25 €(повратен билет) / 20 € (1 правец)
 • Цените се изразени во € – евра , по курс 1 € = 62 мкд
 • Во цената не е вклучена туристичка такса за престој која изнесува 0,50 евра од ден по соба се плаќа на лице место

За овој аранжман важат општите услови на патување пропишани од“СКТМ“ и Т.А.ВЕСНА ТУРС

Автобуски превоз според наведените термини во табелата         Автобуски превоз според наведените термини во табелата        

Поаѓање од Час Локација
Куманово 03:30 Бензинска Макпетрол
Скопје 04:00 Паркинг пред Х.“ВИП“
Велес 04:40 Бенз.Мак Оил
Кавадарци 05:30 Бул.кај Гранична Полиц.
Неготино 05:40 Бенз.Макпетрол
Граница 06:15  

 

Поаѓање од Час/локално Локација
Пефкохори 15:00
Ханиоти 15:15
Полихроно 15:30
Калитеа 16:00