Хотел ” Ballkan ” – Драч 2018

2310

Хотел Баллкан – Драч

Комплекс Балкан

Хотел Баллкан е во Голем на 6 км од Драч  на 100 метри од плажа.Собите се 1 /2 , 1 / 3 , 1 / 4 и 2+2 апп.Сместувањето е во Хотел Баллкан и во Вила Баллкан. Сите соби имаат сопствено купатило .Ресторанот е во хотелот , исхраната е на база шведска маса . Хотелот поседува сопствен паркинг.

Рана уплата – 10 евра за целосна уплата до 30.03.2018

Цени за 1/3,1/4 и 2+2апп

125 евра по лице со поаѓање од Куманово во 4 часот

120 евра по лице  со поаѓање од Скопје во 5 часот

115 евра по лице  со поаќање од Тетово во 6 часот

Дете до 3 години гратис

1 дете од 3 -11 год плаќа 70% од цената

2 дете од 3-11 год. плаќа 50% од цената

2 деца со двајца возрасни плаќааат 2 х 50% од цената

Во цената е вклучено

  • 7 полни пансиони (појадок, ручек , вечера)- шведска маса
  • Автобуски превоз од наведената релација
  • Туристичка такса 1 ева на ден
  • Придрижник на патувањето

Во цената не е вклучено

-од 01.07 – 31.08 доплата за ½ соба – 17 евра по лице за целиот аранжман

-климата се доплаќа 3 евра од ден

– за користење сопствен превоз цената се намалува за 15 евра

-патничко осигурување

– станишна услуга во Скопје – 50 ден се плаќа на автобуска станица во Скопје

– лежалка 1 евро на ден по лице

Термини за поаѓање од Куманово, Скопје , Тетово,Гостивар,Кичево и Струга

Јуни – 04.06-11.06 / 11.06-18.06 / 18.06-25.06 / 25.06-02.07/

Јули – 02.07-09.07 / 09.07-16.07 /16.07-23.07 /23.07-30.07/

Август- 30.07-06.08 / 06.08-13.08/ 13.08-20.08/ 20.08-27.08/

Септември – 27.08-03.09 / 03.09-10.09 /

Организиран превоз има само за наведените термини