Хотел ” Besani “- Драч 2018

1554

Хотел Бесани Драч

Хотел Бесани се наоѓа во месноста Голем на 6км од Драч

На сама плажа. На располагање има 1/2  , 1/3 , 1 / 4 соби како и 2+2 апп.Сите соби имаат сопствено купатило , ТВ, клима , фрижидер , тераса и WI-FI.Ресторанот е во склоп на Хотелот, а исхраната е на база на шведска маса. Хотелот поседува бесплатен паркинг за своите гости.

Цени за  1 / 2 , 1/3 , 1 /4 и 2+2 апп

Јуни и Септември – 175 евра по лице

Јули и Август –  205 евра по лице

Во цената е вклучено

-7 полни пансиони (појадок , ручек и вечера)- шведска маса

-автобуски превоз од наведената релација

-туристичка такса 1 евро на ден

– придружник на патувањето

Термини за поаѓање од Куманово, Скопје , Тетово,Гостивар,Кичево и Струга

Јуни – 04.06-11.06 / 11.06-18.06 / 18.06-25.06 / 25.06-02.07/

Јули – 02.07-09.07 / 09.07-16.07 /16.07-23.07 /23.07-30.07/

Август- 30.07-06.08 / 06.08-13.08/ 13.08-20.08/ 20.08-27.08/

Септември – 27.08-03.09 / 03.09-10.09 /

Организиран превоз има само за наведените термини

Дете до 3 години гратис

1 дете од 3 -11 год плаќа 70% од цената

2 дете од 3-11 год. плаќа 50% од цената

Патување со сопствен превоз цената се намалува за 15 евра

Во цената не е вклучено

-патничко осигурување

– станишна услуга во Скопје – 50 ден се плаќа на автобуска станица во Скопје

– лежалки на плажа  во прва зона 3,5 евра и 2,5 евра во втора зона (две лежалки и еден чадор)