Хотел ” Blue Sea ” – Торони 2018

1322

Хотелски соджини: хотелскиот комплекс “Blue Sea” 3* се наоѓа на сама плажа и е еден од нај бараните сместувачки капацитети во Торони. Се состои од два блока а помеѓу нив се наоѓа голем базен, џакузи и детски базен, бар и лежалки покрај базенот, голем уреден парк со лизгалки и играчки за деца, ресторан, таверна и минимаркет. Сите соби се свртени кон базенот и странично кон море и плажа. Хотелот располага со соптсвен паркинг-бесплатен за гостите. Студиата кои се во закуп на Медитеран се наоѓаат во дополнителната зграда на приземје (еден брачен и еден единечен кревет), опремени со: кујна, тоалет, тв, минибар, тераса со поглед кон дворот на хотелскиот комплекс, клима-бесплатна како и Wi Fi интернет во целиот хотел.

Хотелски услуги:  Појадок и вечера, (шведска маса), во ресторанот на хотелот. Чистењето на собите е еднаш неделно.
Максимално сместување: 2 возрасни и 2 деца (1-во дете до 12 год. / 2-ро дете до 6 год.) или 3 возрасни лица.

НАПОМЕНА

– Цените се дадени по лице за 7 ноќевања со појадок и вечера, без превоз;

–  HB (ноќевање со појадок и вечера) | Појадок и вечера (шведска маса);

–  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.

–  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;

–  Клима – БЕСПЛАТНА;

–  Wi-Fi интернет – БЕСПЛАТЕН;

–  Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Неготино / Удово / Гевгелија;

–  Автобусот ги остава/зема патниците пред хотелот.

–  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 

–  2 деца до 6 години – БЕСПЛАТНО;

–  Дете од 6-12 години – 50% попуст;

–  Трето возрасно лице – 30% попуст;

–  Доплата за туристичка такса – околу 1.00€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект);

–  Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);

–  Доплата за патничко осигурување