Хотел ” Calypso ” – Ханиоти 2018

1629

Хотел “Calypso” е лоцираннасамо  50m од центарот наХаниоти, со лесен пристап до многуте барови, ресторани, продавници и на околу150m одплажа.Хотел “Calypso” е декориран со традиционална грчка архитектура што го прави најдобар и најкаракеристичен хотел во Ханиоти. Со својот уникатен стил и удобности, Хотел “Calypso” Ви нуди чувство на приватност и релаксација…

Хотелскисоджини: располагасо 77 хотелскисоби, одкои 60 Standard и 17 Superior. Собитесенаоѓаатнависокоприземје, први и вторикат, базенсо 2 нивоанадлабочина, солежалки и чадори, лобибарпокрајбазенотсоголемизборнапијалоци, ресторанвокојсеслужипојадокот и вечерата, рецепцијасолобибар, Wi-Fi интернет..

Хотелскосместување

Standard собитесесостојатод 2 редовнилегла, а додека Superior собитеимаат 3 редовнилегла. Секојаодсобите е опременасоминифрижидер, клима, купатилософен, крпизараце и тело, TV, гардеробер, телефон, терасасомасичка и столчињасопрекрасенпогледбилоконшеталиште,базенилиморе…

Хотелскиуслуги

Појадок,шведскамаса,воресторанотнахотелот. Чистењетонасобите е секојдневно, менувањенапостелнина и крпина 3 дена. Максимално сместување: 2 возрасни и 2 деца (1-во дете до 12 год. / 2-ро дете до 6 год.) или 3 возрасни лица.

 

 • НАПОМЕНА
 • –  Цените се дадени по лице за 7 ноќевања со појадок, без превоз;
 • –  ВB – (ноќевање со појадок) | Појадок (шведска маса);
 • –  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • –  Baby cot – БЕСПЛАТНО, на барање;
 • –  Трокреветните соби се на барање;
 • –  Клима – БЕСПЛАТНА;
 • –  Wi-Fi интернет – БЕСПЛАТЕН во лоби барот и покрај базенот;
 • –  Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Неготино / Удово / Гевгелија;
 • –  Автобусот ги остава/зема патниците на околу 100m од хотелот.
 • ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ
 • –  Дете до 6 години – БЕСПЛАТНО;
 • –  Дете од 6-12 години на дополнително легло – 75€ за цел престој, независно од терминот на сместување;
 • –  Трето возрасно лице на редовно легло во трокреветна соба – 105€ за цел престој, независно од терминот на сместување
 • –  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • –  Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
 • –  Доплата за патничко осигурување – 150мкд / 300мкд за лица над 65 год.
 •  Доплата за туристичка такса – околу 1.00€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект);