Хотел “Calypso 3* “- Ханиоти 2020

327

Хотел “CALYPSO” 3* – Ханиоти

Хотел “Calypso” е лоциран на главниот влез во Ханиоти, односно на 50m од плоштадот, опкружен до многуте барови, ресторани, продавници и на околу 150m од плажа. Хотел “Calypso” е декориран со традиционална грчка архитектура што го прави најдобар и најкаракеристичен хотел во Ханиоти. Со својот уникатен стил и удобности, Хотел “Calypso” Ви нуди чувство на приватност и релаксација…

Хотелски соджини:располага со 77 хотелски соби, од кои 60 Standard и 17 Superior или вкупно 170 легла. Собите се наоѓаат на високо приземје, први и втори кат, базен со две нивоа на длабочина, со лежалки и чадори, лоби бар покрај базенот со голем избор на пијалоци, ресторан во кој се служи појадокот, рецепција со лоби бар, Wi-Fi интернет(нарецепција)…

Хотелско сместување:Standard собите се состојат од 2 редовни легла, а додека Superior собите имаат 3 редовни легла. Секоја од собите е опремена со мини фрижидер, клима, купатило со фен, крпи за раце и тело, TV, гардеробер, телефон, тераса со масичка и столчиња со поглед кон шеталиште, базен или море…

Хотелски услуги: Појадок, (шведска маса), во ресторанот на хотелот. Чистењето на собите е секојдневно, менување на постелнина и крпи на 3 дена.

Максимално сместување:
 2 возрасни и 2 деца (1-во дете до 12 год. / 2-ро дете до 4 год.) или 3 возрасни лица.

 • НАПОМЕНА
 • –  Цените се дадени по лице за 7 ноќевања со појадок, без превоз;
 • –  ВB (ноќевање со појадок) | Појадокот е шведска маса;
 • –  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • –  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • –  Baby cot – БЕСПЛАТНО, на барање;
 • –  Трокреветните соби се на барање;
 • –  Клима – БЕСПЛАТНА;
 • –  Wi-Fi интернет – БЕСПЛАТЕНво лоби барот и покрај базенот;
 • –  Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Неготино / Струмица / Гевгелија;
 • –  Автобусот ги остава/зема патниците на 50m од хотелот (на главниот влез кај “Lemoni”);
 • –  Можност за престој на денови и термини по сопствен избор!! (инфорации во агенција).
 • –  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и не важат за последниот термин.
 • ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ
 • –  Дете до 4 години – БЕСПЛАТНО;
 • –  Дете од 4-12 години на дополнително легло – 75€ за цел престој, независно од терминот на сместување;
 • –  Трето возрасно лице на редовно легло во трокреветна соба – 105€ за цел престој, независно од терминот на сместување;
 • –  Доплата за туристичка такса – 1.50€ од соба од ноќ (се плаќа на рецепција);
 • –  Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
 • –  Доплата за патничко осигурување.