Хотел Festa Chamkoria 4* – Боровец 2019/2020

138

Локација : 1200 м од ски лифтСе наоѓа во убавината на боровите шуми. Идеален за семеен или романитичен одмор во планината.  Располага со основен ресторан, лоби бар, ски гардеробер, паркинг.СПА Центар : внатрешен базен, сауна, арома сауна, парна бања, релакс соба, фитнес, солариум, терапии за лице и тело, масажи

FESTA CHAMKORIA 4* – Боровец
www.festahotels.com
РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 15% попуст за резервација и уплата до 30.09.2019 |

10% попуст за резервација и уплата до 31.10.2019

БОНУСИ : 7=6 за период на престој 01.12-20.12.2019, 08.01-15.02.2020, 05.03-09.04.2020

(не се комбинира со попуст за рана резервација, важи за рез. од 01.11.2019)

Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН 01.12-20.12.2019 21.12-27.12.2019 28.12-01.01.2020 02.01-13.01.2020 14.01-25.01.2020 26.01-15.02.2020 16.02-04.03.2020 05.03-09.04.2020
Вид на сместување 
Двокреветна соба 2+0                          25 €                        39 €                              74 €                       45 €                       40 €                  47 €                      38 €                  30 €
Јуниор сјуит – студио 2+2                      30 €                    44 €                          82 €                         51 €                     45 €                      52 €                      42 €                35 €
Aпартман 2+2                      34 €                   51 €                          96 €                        61 €                    53 €                  62 €                  50 €                41 €
Еднокреветна соба 1+1                      38 €                     58€                      108 €                        65 €                    57 €                   67 €                  54 €              45 €
Минимален престој : 5 ноќевања во новогодишниот период, 3 ноќевања во останатиот период
Во цената е вклучено : појадок и вечера, транспорт со ски лифтовите, користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, релакс соба, фитнес, паркинг, интернет
Дополнителни услови : 
 Деца до 2.99 год. – бесплатно
 Прво дете од 3-12.99 год. на дополнително легло – бесплатно
 Второ дете од 3-12.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
 Возрасен на дополнително легло во студио или апартман – 25% попуст
 Дете до 12.99 год. на редовно легло со 1 возрасен – 50% попуст
 Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 55€, дете – 30€
 Доплата за Божиќна вечера на 25.12.2018 (задолжително) : возрасни – 30€, дете – 15€
 Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден