Хотел Lion 4* – Боровец 2019/2020

206

HOTEL LION 4*
Зима – 2019/20

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 20% за резервација и уплата до 30.09.2019 / 10% за резервација и уплата до 31.10.2020 
БОНУСИ : 7=6 за  период на пристигнување од 29.02.2020 (попустите се комбинираат)
Цените се за соба за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН  28.12 – 03.01.2020  04.01 – 10.01.2020  15.12 – 27.12.2019         22.02 – 28.02.2020  01.12-14.12.2019
 15.02-21.02.2020  11.01 – 17.01.2020  18.01-24.01.2020
 25.01-14.02,.2020  23.02-31.03.2019
Еднокреветна соба
1 возрасен            135,00€                59,00 €                    57,00 €                     54,00 €
Двокреветна соба (2+0)
2 возрасни          140,00 €                 87,00 €                     82,00 €                      74,00 €
1 возрасен +1 дете (4-11.99 год.)          123,00 €                 76,00 €                      72,00 €                      65,00 €
Двокреветна соба (2+1)
2 возрасни          147,00 €                  96,00 €                      91,00 €                      80,00 €
3 возрасни           198,00 €               130,00 €                    122,00 €                   109,00 €
1 возрасен +1 дете (4-11.99 год.)           129,00 €                 84,00 €                      80,00 €                      71,00 €
1 возрасен +2 деца  (4-11.99 год.)          157,00 €                103,00 €                      98,00 €                      86,00 €
2 возрасни +1 дете (4-11.99 год.)           175,00 €                115,00 €                    109,00 €                      96,00 €
Јуниор сјуит 2+2
1 возрасен          157,00 €                112,00 €                    106,00 €                      95,00 €
2 возрасни         158,00 €                114,00 €                    107,00 €                      96,00 €
3 возрасни         212,00 €               168,00 €                   161,00 €                    150,00 €
4 возрасни         267,00 €                187,00 €                   176,00 €                   156,00 €
1 возрасен +1 дете (4-11.99 год.)          139,00 €                100,00 €                     94,00 €                      84,00 €
1 возрасен + 2 деца ( 4-11.99 год.)        165,00 €               119,00 €                    112,00 €                   100,00 €
2 возрасни +1 дете (4-11.99 год.)         186,00 €                132,00 €                    125,00 €                    111,00 €
2 возрасни + 2 деца ( 4 -11.99 год.)          213,00 €               151,00 €                    142,00 €                    127,00 €
3 возрасни + 1 дете ( 4- 11.99 год.)          240,00 €               169,00 €                   159,00 €                    141,00 €
1 возрасен + 3 деца ( 4 – 11.99 год.)          194,00 €               137,00 €                    129,00 €                    115,00 €
Едноспален апартман 2+2
1 возрасен          268,00 €                190,00 €                    179,00 €                   157,00 €
2 возрасни          269,00 €                191,00 €                   180,00 €                   158,00 €
3 возрасни          270,00 €                192,00 €                    181,00 €                   159,00 €
4 возрасни          271,00 €                193,00 €                   182,00 €                   160,00 €
1 возрасен +1 дете (4-11.99 год.)          269,00 €                191,00 €                    180,00 €                   158,00 €
1 возрасен + 2 деца ( 4-11.99 год.)          270,00 €                192,00 €                    181,00 €                    159,00 €
2 возрасни +1 дете (4-11.99 год.)          270,00 €                192,00 €                    181,00 €                    159,00 €
2 возрасни + 2 деца ( 4 -11.99 год.)          271,00 €                193,00 €                    182,00 €                    160,00 €
3 возрасни + 1 дете ( 4- 11.99 год.)          271,00 €                193,00 €                    182,00 €                    160,00 €
1 возрасен + 3 деца ( 4 – 11.99 год.)          194,00 €                  137,00 €                      129,00 €                         115,00 €
Минимален престој – 5 ноќевања.
Во цената е вкучено: појадок и вечера, користење на внатрешен базен, фитнес, интернет
Дополнителни услови : 
 Деца до 3.99 год. – бесплатно
 Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 80€, дете од 2-11.99 год. – 40€
 Локација: 1000 метри од ски лифтовите
 Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден