Хотел ” Melburn ” – Паралиа 2018

4417

Хотел МЕЛБУРН – Паралиа

Xoтел  Melburn во  Паралиа  се наоѓа на  3 мин од плажа .Располага  со 1 / 2 студиа, 1 / 4 и 1 /6 апартмани опремени со бања , кујна, тераса тв и клима уред (вклучен во цената).

Двокреветните студиа се наоѓаат на последен кат и немаат кујна .Хотелот поседува лифт , и има интернет.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ (7*),вклучуваат наем на апартман и превоз по лице.

 Сместувањето за трето и четврто лице во 1/4 АПП е БЕСПЛАТНО,  плаќаат  само превоз.

Доколку се користи сопствен превоз  (7*), цените се намалуваат за 15€ по лице

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМНА АПАРТМАН  (9)превозот се доплаќа.

Превозот чини: 35€ за возрасни ,25€ за деца од 2 до 12 години,Деца до 2 години бесплатно.

 НАПОМЕНА:

  • Сместувањето во АПП е во 14:00 (по локално време);
  • Напуштање на АПП е во 09:00 (по локално време);
  • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
  • За хигиената воАПП во текот на целиот престој се грижат гостите;
  • За резервација задолжителна уплата на 30% аванс, во спротивно резервацијата се смета за неважечка
  • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
  • Задолжително патничко осигурување.
  • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност 1€ = 62,оо ден.
  • Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).