Хотел ” Olympion ” – Потос 2018

406

ХОТЕЛ „OLYMPION“ – ПОТОС

Хотелот се наоѓа централно во местото Потос. Хотелот е комлетно реновиран пред 4 години. Во состав има 54 соби на приземје, прв и втор спрат, рецепција, ресторан за доручек на база шведска маса. Собите поседуваат wi-fi, клима уред (вклучен во цената), ТВ, WC, тераса, сеф, фен за коса, телефон (со доплата), мини бар (со доплата). Хотелот нуди стандардни двокреветни соби (два единечни кревети) а во некои има можност за дополнително легло. Хотелот е одалечен од на само 100 м. од прекрасната песочна плажа, а се наоѓа на чекор од главното шеталиште, продавници, пекари, ресторани, таверни и сите видови забава. Гостите имаат можност за доплата на вечера во таверна која е во близина на хотелот (на сама плажа). Гостите на хотел Olympion можат да го користат базенот во хотел Anna Star кој се наоѓа на околу 100 м. одалеченост со нарачување на пијалок од барот на базенот.

Напомена:

-Цените во табелата се по лице за 7 или 9 ноќевања со појадок, за минимум 2 лица во соба
-1-во дете 6-11,99 год. во трокреветна соба со двајца возрасни – БЕСПЛАТНО
-За резервирани два последователни аранжмани одобруваме 10% попуст на втората смена (не се комбинира)
-Сместување во собите е после 14 часот по локално време а напуштање на собите до 09 часот по локално време
-Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1€ = 62 МКД.

Цената за превозот на релација Скопје – Тасос – Скопје
•возрасни: 50 €
•деца од 2 до 12 години: 35 €
•деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)