Хотел Perelik 5* – Пампорово 2019/2020

680

PERELIK 5* – Пампорово

www.perelikhotel.com
Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 15% за резервација и уплата до 30.10.2019 | 10% за резервација и уплата до 01.12.2019
Цените се по лице за 1 ноќевање на база ПОЛУПАНСИОН 01.12-20.12.2019 21.12-27.12.2019 28.12-03.01.2020 18.01-21.02.2020
07.03-20.04.2020 04.01-17.01.2020
Вид на сместување  22.02-06.03.2020
Јуниор сјуит 2+2              41,00 €              47,00 €            77,00 €              54,00 €
Едноспален апартман / мезонет 2+2               52,00 €                  58,00 €                88,00 €                  65,00 €
Во цената е вклучено : појадок и вечера, користење на внатрешен базен, фитнес, транспорт до ски писти, ски гардеробер, интернет
Доплата за користење на релакс и спа центар (на лице место) : возрасен – 9€, дете – 6€
Дополнителни услови : 
 Дете до 4.99 год. – бесплатно
 Дете од 5-11.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
 Возрасен на дополнително легло – 25% попуст
 Дете до 11.99 год. на редовно легло со 1 возрасен – 25% попуст
 Доплата за еднокреветна соба – 20€ на ден, за Нова Година се наплаќа како за двокреветна соба
 Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 60€, дете (2-11.99 год.) – 40€
 Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден