Хотел ” Rachoni Resort 3* ” – Скала Рахони

386

Скала Рахони се наоѓа на 11км западно од Лименас,опкружено со прекрасна природа и природни сенки распослани на песочната плажа.Идеално за релаксација и мирен одмор.Најубавиот залез на сонцето е токму во ова место.Хотелот Рахони (комплетно реновиран март 2015)е сместен на приватна песочна плажа,располага со два базени,детски базен, фитнес центар,масажи, приватна плажа,бар,ресторан,снек бар. Собите се најмодерно уредени ,опремени со флет ТВ,купатило,клима,фрижидер,балкон.Користењето на лежалки и чадори покрај базените и на плажа е БЕСПЛАТНО, Wi – FI – Бесплатно.


Напомена:

 • Цените во табелата се по лице за 7 или 9 полупансиони, за минимум 2 лица во соба
 • 1-во дете 0-5,99 год.во двокреветна соба со двајца возрасни–беплатно
 • 1-во дете 6-11,99 год. во трокреветна соба со двајца возрасни-бесплатно
 • 2-ро дете 2-11,99 год. . во трокреветна соба со двајца возрасни плаќа 40% од наведената сума
 • Трет возрасен –плаќа 70% од наведената сума
 • Доплата за СЕ ВКЛУЧЕНО:
 • Возрасен-16 еур по лице на ден
 • Дете 2-11,99г -9 еур на ден
 • Во цената на аранжманите не е вклучено користењето на клима уредот (се доплаќа 5 евра на ден)
 • Сместување во собите е по 14 часот по локално време а напуштање на собите до 09 часот по локално време
 • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.

Цената на превозот на релација Скопје – Тасос – Скопје изнесува:

 • возрасни: 50 €
 • деца од 2 до 12 години: 35 €
 • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)