Хотел ” Royal ” – Фурка

608

Хотелот РОЈАЛ е лоциран на прекрасната песочна плажа во Фурка. Хотелот располага со 37, 1/3 и 1/2+1 соби. Собите се опремени со клима уред (вклучен во цената), сат. ТВ и сопствена бања. Собите имаат прекрасен поглед кон плажата и морето. Хотелот располага со базен и лежалки кои се бесплатни за користење од гостите, а исто така има и бар покрај базенот. Лежалките на плажа се доплаќаат 5 еур или се бесплатни со нарачка на пијалок. Дел од нашата понуда се 1/2+1 соби со еден брачен кревет и едно дополнително легло.

 

*HB (Half Board / Полупансион):

 • Доручек 08:00-10:00ч. на база шведска маса
 • Вечера 19:30-21:30ч.  на база шведска маса
 • НАПОМЕНА: 

  – Цените  се дадени по лице и се однесуваат за услуга

  Полупансион за број на ноќевања дадени во табелата

  – Прво дете од 0 до 13,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО

  – Второ дете од 0 до 6г. со двајца возрасни без легло- БЕСПЛАТНО

  – Прво дете од 14-15,99 г. со двајца возрасни на редовно легло плаќаат по 30% од цената во табелата

  – Трет возрасен над 16 години, плаќаат по 50% од цената во табелата

  – Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот

  – Бесплатно користење на Wi-Fi интернет во склоп на хотелот

  – Сместување во собите е во 13 часот по локално време а напуштање на апартманите е во 10 часот по локално време

  – За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%.

  – Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.

  – Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:

  • возрасни: 35 €
  • деца од 2 до 12 години: 25 €

  ·деца до 2 години: БЕСПЛАТНО( не користи седиште во автобус)