Хотел ” Santur 3* ” – Кушадаси

519

Хотелот SANTUR 3* се наоѓа на 50м. оддалеченост од центарот на Кушадаси и на 300 м. од градската плажа. Хотелот располага со вкупно 60 соби и капацитет од 150 легла. Во склоп на хотелот има Турска бања и фитнес центар. Карактеристики на хотелот: 24 ч. рецепција, Wi – Fi интернет, базен, сеф на рецепција, ресторан, снек бар, лоби бар. Собите располагаат со: Клима, балкон, фен, телефон, ТВ, сопствена бања.

Услови под кои важи аранжманот

Во цената се вклучени 10  ноќевања со појадок и вечера (полупансион) и превоз со високо туристички автобус на релација Скопје – Кушадаси – Скопје .

Дете од 0-5,99 г. (плаќа само превоз – 60 ЕУР ) , второ дете 20% попуст.

Дете од 6-11,99 г. 20 % попуст.

Напомена :

  • Климата е вклучена во цената .
  • Поаѓањето за Кушадаси е еден ден пред терминот даден во табелата во 10 ч.