Хотел Snow Patrol Lodge 3* – Попова Шапка

89

Хотел SNOW PATROL LODGE 3*

Попова Шапка како туристички центар е познат по планинскиот туризам. Поседува 11 ски-лифтови во должина од 11.000 метри, со капацитет од 8000 скијачи на час и должина на патеката од околу 20 км. Ски патеките се погодни за сите нивоа на скијање, од почетници до професионалци.

На помалку од 8 км од центарот на градот Тетово, Snow Patrol Lodge нуди соби со поглед на планина. Локацијата на хотелот им овозможува на гостите да уживаат во незаборавен поглед. Секоја соба располага со сопствено купатило, ТВ, и балкон. Исто така во склоп на хотелот има и ресторан со одлична кујна – локални специјалитети и интернационална кујна, салон-бар со камин, панорамска тераса, просторија за складирање на опрема за скијање, конференциска сала.

Период на престој  
Цена за 1 ноќевање
03.01-31.03.2021
1.200 ден.

 


БОНУС : 6=5, 7=6 (за платени 5 или 6 ноќевања се добива 1 ноќ гратис)

Дадената цена е по лице за 1 ноќевање и вклучува:

  • Појадок
  • Интернет
  • Паркинг

 

  • Деца до 5.99 год. со 2 возрасни – бесплатно
  • Деца од 6-11.99 год. на доп.легло – 50% попуст

Доплата за туристичка такса – 40 ден по лице на ден (се плаќа во агенција)