Хотел ” Vinogradi 3* ” – Будва

1143

Хотел Vinogradi 3* се наоѓа на одлична локација во централниот дел во Будва на само 50м од главниот булевар и 150м од добро познатата Словенска плажа. Веднаш до хотелот има пекара и маркет а во непосредна близина на булеварот се наоѓаат многубројни продавници, барови, ресторани.. Хотелот Располага 30 двокреветни и трокреветни соби на 4 ката. На секој спрат има пегла и даска за пеглање – бесплатно за гостите. Секоја соба е со комплетно нов намештај, тв-лцд, клима-вклучена во цената, мини фрижидер, чајник, сеф, тераса.. Чистењето на собите и промена на крпи е секојдневно, промена на постелини еднаш неделно. Хотелот располага и со ресторан+летна тераса каде се служи појадокот (шведска маса) и вечера по избор од 2-3 јадења. Бесплатен Wi Fi интернет.

НАПОМЕНА

–  Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз;

–  Термините во табелата се датите на поаѓање од Македонија. Сместувањето е наредниот ден;

–  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
–  Дете до 6 год – БЕСПЛАТНО сместување, доплата само за превоз 25€;
–  Дете од 6 до 10 год -10% попуст од цената на возрасен;

–  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;

–  3-то лице плаќа, полн износ и се сместува на 3-то редовно легло;

–  Превоз од: Штип / Велес / Куманово / Скопје;

–  За патување со сопствен превоз -10€ од цената;

–  Автобусот ги остава/зема патниците на 50м од хотел Виногради и на околу 200м од вила Лаки;

–  Wi-Fi интернет – БЕСПЛАТНО!!

–  Туристичка такса 1€ од ноќевање /задолжителна/се плаќа на лице место;

–  Патничко осигурување- 250мкд

Превоз – Црна Гора

Бар / Суто Море / Чањ / Петровец / Свети Стефан / Бечичи / Будва)

секоја НЕДЕЛА од 11.06 до 03.09.2017

40€ за возрасни / 30€ за деца до 10 год. / повратна

30€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. / еден правец