Хотел Yastrebets 4* – Боровец 2019/2020

477

Локација : на стаза, 3 км од центарот на Боровец

Ексклузивен хотел со уникатна локација за љубителите на спокојството и тишината. Нуди можност за незаборавни моменти. Во склоп на хотелот има 2 ресторани, голема тераса, лоби бар, пијано бар, ноќен клуб, спа центар.

СПА Центар : внатрешен базен, џакузи, парна бања, хербална бања, финска сауна, лакониум, ледена фонтана, кнаип терапија, ледена фонтана, егзотични тушеви

YASTREBETS 4* – Боровец
РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 20% попуст за резервација и уплата до 30.09.2019 /

15% попуст за резервација и уплата до 31.10.2020 /

10% попуст за резервација и уплата до 30.11.2019 (не важи за 20.12-04.01.2020)

БОНУСИ : 7=6 за  период на престој 05.01-19.01.2020, 08.03-31.03.2020 (попустите не се комбинираат)
Ноќевање со појадок Макс. 05.01-30.01.2020 31.01-07.03.2020 08.03-31.03.2020 20.12-26.12.2019 27.12-04.01.2020
капацитет Недела-Четврток Петок-Сабота Недела-Четврток Петок-Сабота мин.4 ноќ. мин. 7 ноќ.
Еднокреветна соба 1+0                    127 €                    176 €                      176 €                   111 €                      138 €                     156 €                      231 €
Двокреветна соба за 2 возрасни 2+1                   143 €                   193 €                     193 €                    130 €                      154 €                      176 €                     248 €
Мал апартман за 2 возрасни 2+1                   220 €                   270 €                     270 €                    193 €                      220 €  N/A  N/A
Голем апартман за 2 возрасни 2+1                     248 €                      303 €                       303 €                   226 €                     243 €  N/A  N/A
Финска вила за 2 возрасни 4+1                      219 €                      270 €                       270 €                    187 €                      209 €                      275 €                      369 €
Дете од 4-11.99 год. на дополнително легло                        18 €                       18 €                         18 €                      18 €                        18 €                        18 €                       18 €
Возрасен на дополнително легло                      36 €                      32 €                         32 €                          32 €                            32 €                            32 €                            32 €
Цените се по соба за 1 ноќевање и вклучуваат :
 Појадок, користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, хербална бањам лакониум, ледена фонтана, релакс зона, воден масажер, фитнес, интернет, паркинг, ски лифт пред хотел Јастребец
 Доплата за вечера – возрасен 25€
 Доплата за новогодишна вечера (задолжително) – возрасен 165€, дете 85€
 Доплата за божиќна вечера на 25.12 (задолжително) – возрасен 55€, дете 30€
 Дете до 3.99 год – бесплатно