Xотел ” Primavera “- Валона 2021

321

Хотел “Pimavera” се наоѓа на сама плажа во центар на Валона на шеталиштето, опкружено со дрворед од палми, хотели, ресторани и кафичи. Собите, односно балконите се со поглед на море. Собите се опремени со ТВ, тоалет, тераса со страничен поглен кон море и шетачката зона, паркинг, клима и WiFi – БЕСПЛАТНО. Хотелот поседува свој ресторан со поглед на море и шеталиштето каде се служи појадокот и можност за доплата на вечера. Го препорачуваме за сите кој сакаат одлична локација во центар и плажа и одличен поглед на море. Ви посакуаме пријатен престој.

                                      EARLY BOOKING – Лето 2021

                             5% попуст за целосна уплата до 01.05.21

можност за плаќање на рати !!  април – мај – јуни

 

НАПОМЕНА

  Цените се дадените по лице за 7 ноќи со појадок без превоз;

– Цената вклучува : сместување, услуга појадок ,Паркинг, WiFi, услуга 24/7;

– Во цената не е вклучено : патничко осигурување;

– Појадокот се служи во ресторанот на хотелот;

Цените се во евра, плаќањето е исклучиво во денари по курс 62мкд=1€.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

  Доплата за превоз: 45€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);

Време на поаѓање за Валона :
01:00h Штип (Нова пошта стадионот )
01:30h Куманово ( Рафинерија ОКТА автопат)
02:00h Скопје (Паркинг пред Хотел Вип наспроти саем)
02:45h Тетово (Бензиска  Макпетрол на влез)
04:45h Охрид (Аеродром Св.Апостол Павле
05.00h Струга (Бензиска Макпетрол на излез )

Поаѓање од Валона – 15:00часот(кај хотелот  или околу 50 метри)

–  Доплата за патничко осигурување. Околу 150мкд за 8 дена за лица под 65год.