Вила ” Paradise “- Неа Скиони 2021

1113

Локација: Вилата се наоѓа на 30м.од плажата.

Вила PARADISE е оддалечена 30м од плажа, 1км од  центарот на Неа Скиони. Вилата располага со трикреветни и четирикреветни студија. Комплетно опремени со мини кујна со фрижидер, ТВ, клима уред (вклучен во цената), интернет и балкон. Сите соби имаат поглед кон морето. Пред вилата на располагање на гостите е и прекрасен двор. Вилата има паркинг место.

Опременост на студиата и АПП: 

 • 1/3 студио:  три кревета Кујна  (вградено решо,кујнски садови,фрижидер), ТВ, Wi–Fi, клима уред, бања и тераса.
 • 1/4 студио:  кревети Кујна  (вградено решо,кујнски садови,фрижидер), ТВ, Wi–Fi, клима уред, бања и тераса.

Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност)


ЦЕНА ЗА ОРГАНИЗИРАН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ ЛЕТО 2021 = 35 евра по лице, деца до 12 години = 25 евра

Цените се дадени ЗА НАЕМ  НА СТУДИО  ЗА  7 И 9  НОЌИ

Туристичка такса  се плаќа на лице место (0,50 еур од ден по соба).

НАПОМЕНА:

 • Во студијата е дозволено сместување на лица согласност предвидениот број кревети, преку дозволениот капацитет може да се смести само едно дете до 5,99 години
 • Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот
 • Задолжително  здравствено и патничко осигурување
 • За уплатени два аранжмани 7+7 одобруваме 10% попуст на вториот аранжман
 • Попустот за рана уплата важи само за плаќање во готово и за целосна уплата.
 • Доколку се прави промена на аранжман уплатен со попуст, новиот договор се калкулира согласно редовниот ценовник и во периодот кога се во тек попустите за рана уплата
 • Сместувањето во собите е во 14:00 (по локално време);
 • Напуштање на собите е во 09:00 (по локално време);
 • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
 • За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс,во спротивно резервацијата е неважечка;
 • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
 • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност  1€ = 62,оо ден.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ

Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на овa програмa. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.

Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.

За сите информации дадени усно, агенцијата не сноси одговорност.

Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга.

Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.

Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм при склучување на договорот за патување.

Важат општите услови за патувањe на Т.А. Весна Турс  и СКТМ.