Вила ” Vula “- Лептокарија 2021

90

Лептокарија е туистичка дестинација на Олимписката Ревиера. Местото располага со многубројни улици со продавници,шеталиште,долга песочна плажа.

Вила Вула е вила лоцирана на 50м од најубавата плажа во Лептокарија.На 5 минути од центарот.Вилата ке биде за првпат на располагање на гостите кој ке се смета во оваа вила изградена во 2020 година.Самата вила располага со три ,четири и пето креветни студија кои дел се со странчен поглед на море.Сите студија се опремени со кујни ,тв,wi-fi ,клима и расолагат со пространи балкони.

 

Цените се однесуваат за 7 ноќевања наем на студио

 • Во студијата  e дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет т.е. број на кревети.
 •  Сите попусти за деца и трети лица важат при сместување во соба со 2 возрасни лица
 •  Поради генерално чистење на студиата  после секоја смена, студијата се напуштаат во 09:00 часот, а се добиваат после 14:00 часот по локално време
 •  Хигиената во собата си ја одржувате сами за време на престојот
 •  Користењето на климата е со доплата на лице место .
 • По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
 • – Доплата за туристичка такса 0,5 € – 1 € по соба на ден (се плаќа во агенција )
  Aгенцијата не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените на самата агенција.
 • ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:
  Задолжително патничко и здравствено осигурување – инфо во агенцијата

  • За користење на две смени (7+7 ноќевања) одобруваме попуст од 10% на втората смена
  • Превоз: возрасни 35 € (повратен билет) / 20€ (1 правец), деца од 2-12 години 20 € (повратен билет) / 25 € (1 правец)

• Превоз: Тргнување од  Скопје,Велес ,Неготино
• Цените се изразени во € – евра , по курс 1 € = 62 мкд